8 najpopularniejszych miejsc turystycznych w Rumunii

Jeśli planujesz podróż i odwiedzenie Rumunii, to musisz znać kilka popularnych miejsc, które będą odwiedzane przez tysiące turystów każdego roku.

Wiem, że większość ludzi zna stolicę kraju – Bukareszt, ale nie wiedzą jakie inne miejsca są odwiedzane przez turystów i jakie są najpopularniejsze miejsca turystyczne w Rumunii.

Kraj ten jest bogaty w zasoby naturalne i posiada ogromną liczbę zabytków, które przyciągają turystów z całego świata. Oto 8 popularnych miejsc turystycznych w Rumunii:

Bukareszt

Bukareszt jest stolicą Rumunii i znajduje się w południowej części kraju. Miasto znane jest ze swojej starej i zabytkowej architektury miejskiej.

Miasto słynie z Pałacu Parlamentu, Kościoła Świętej Marii i Rumuńskiego Ateneum.

Cluj-Napoca

Cluj-Napoca jest trzecim co do wielkości miastem w Rumunii. Jest to miasto dziedzictwa kulturowego.

Niektóre z najbardziej popularnych atrakcji w Kluż-Napoka to Muzeum Narodowe, Karpaty i Katedra Sfantu Vineri.

Sibiu

Sibiu jest drugim co do wielkości miastem w Rumunii. Jest również znane jako “Miasto 1000 wzgórz”.

Znajduje się tu wiele historycznych miejsc i muzeów do zwiedzania, takich jak Kościół Reformowany, Katedra Gotycka i Kościół Drewniany.

Satu Mare

Satu Mare znajduje się w południowej części kraju. Jest to miasto znane ze swojego średniowiecznego i architektonicznego dziedzictwa.

Niektóre z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Satu Mare to Czarny Kościół, Wieża Zegarowa i rzymski amfiteatr.

Oradea

Oradea jest stolicą okręgu Oradea w zachodniej części Rumunii.

Posiada najsłynniejsze w kraju kąpieliska termalne. W mieście znajduje się wiele ciekawych zabytków, które sprawiają, że jest ono popularnym miejscem turystycznym.

Constanța

Constanța jest jednym z najstarszych miast w Rumunii. Miasto słynie z zabytków, wybrzeża Morza Czarnego oraz Łaźni Rzymskich.

Możesz również odwiedzić starą cytadelę miasta, Stary Most, Katedrę w Konstancji i Port w Konstancji.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “8 najpopularniejszych miejscach turystycznych w Rumunii”. Wiem, że większość z Was już odwiedziła niektóre z tych miejsc, a niektóre są jeszcze w planach. Daj nam więc znać, które miejsce jest Twoim ulubionym.