Jak podróżować jak lokalny z tych 8 wskazówek

Czy szukasz ostatecznego przewodnika, jak podróżować jak lokalny z tymi 8 wskazówkami? Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce.

Szukałem również takiej rzeczy i dowiedziałem się, że bardzo trudno jest uzyskać lokalne doświadczenie. Tak więc, oto 8 wskazówek, jak podróżować jak lokalny.

1. Miej dobry budżet

Musisz wiedzieć, że jeśli podróżujesz do kraju takiego jak Indie, to powinieneś wiedzieć, że budżet turysty jest zupełnie inny niż lokalny.

Oznacza to, że powinieneś mieć budżet na swoją podróż, aby uczynić swoją podróż przystępną. Jeśli podróżujesz do wysokiej klasy miejsca docelowego, takiego jak Londyn lub Nowy Jork, to będzie cię to kosztować więcej, ale jeśli podróżujesz do małej wioski, to musisz upewnić się, że masz budżet około 500 funtów.

2. Unikaj jedzenia w hotelu

Jeśli podróżujesz do małego miasta, to jest to dobry pomysł, aby uniknąć jedzenia w hotelu. Powinieneś spróbować jeść w restauracjach w okolicy.

Będzie to naprawdę dobre dla twojego układu trawiennego, ponieważ pomoże ci utrzymać zdrową dietę.

3. Zatrzymaj się w budżetowym miejscu zakwaterowania

Jeśli podróżujesz do miejsca o niskich kosztach, to powinieneś wybrać zakwaterowanie budżetowe. To nie będzie to samo, co hotel, ale będzie to tanie i można zaoszczędzić dużo pieniędzy poprzez rezerwację zakwaterowania online.

4. Bądź mądry w wyborze transportu

Powinieneś unikać transportu publicznego, jak tylko możesz. Powinieneś wziąć taksówkę zamiast wziąć autobus lub pociąg.

To będzie dobra decyzja, aby zarezerwować taksówkę i będzie można dotrzeć do miejsca przeznaczenia bezpiecznie.

5. Staraj się unikać bycia turystą

Jeśli wybierasz się do małego miasta, to powinieneś spróbować być miejscowym. Będzie to dla Ciebie wspaniałe doświadczenie, ponieważ poznasz kulturę, tradycje i styl życia mieszkańców.

6. Poznaj język

Jeśli podróżujesz do nowego miejsca, to dobrym pomysłem jest nauka języka. To sprawi, że będziesz czuć się komfortowo i będziesz mógł łatwo komunikować się z mieszkańcami.

7. Utrzymuj swoją torbę lekką

To będzie zły pomysł, aby nosić ciężką torbę, gdy jesteś w podróży. Powinieneś zachować swoją torbę lekką i powinieneś przynieść niezbędne rzeczy, takie jak paszport, pieniądze i karta kredytowa.

8. Bądź przyjazny

Bycie lokalnym jest świetnym sposobem na nawiązanie przyjaźni i powinieneś spróbować zrobić dobre wrażenie. Powinieneś uśmiechać się i witać ludzi, gdy ich spotkasz i powinieneś nawiązać kontakt wzrokowy.

Wnioski:

To są 8 wskazówek, które sprawią, że będziesz podróżować jak lokalny. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post i możesz użyć tych wskazówek, aby Twoja podróż była bardziej pamiętna.