Sposób na tanie wakacje za granicą

Tanie wakacje za granicą mogą wydawać się trudne do znalezienia, ale zdziwisz się ofertami podróży, które możesz znaleźć, jeśli wiesz, gdzie szukać. Przygotowaliśmy ostateczną listę sposobów, aby wyjechać na wakacje z ograniczonym budżetem, dzięki czemu możesz cieszyć się słońcem i morzem bez zbytniego poświęcania. Zobacz jak zoorganizować tanie wczasy za granicą.

 

Kup tanie loty za pomocą porównywarek cen

Prawdopodobnie jednym z największych wydatków na Twoje wesołe wakacje będą loty. Ale nie daj się nabrać na początkujący błąd polegający na zwykłym wyszukiwaniu „tanich lotów” w Google i szukaniu pierwszej rzeczy, która się pojawi.

Nie spiesz się, sprawdź wiele linii lotniczych i porównaj ceny, aby znaleźć te, które oferują najlepszy stosunek jakości do ceny lotów.

Skyscanner i Momondo to świetne strony internetowe, w których można znaleźć najlepsze dostępne oferty. Oba mają przydatne funkcje, które wskazują, czy zaoszczędzisz pieniądze, lecąc w inny dzień tygodnia – to dobra opcja, jeśli możesz być nieco elastyczny.

 

Trzymaj się w limicie bagażu

Najczęstszym błędem, który niepotrzebnie dodaje pieniądze do wakacji, jest przekraczanie limitu bagażu podręcznego.

Okazyjny lot do Paryża może nagle podwoić koszt, jeśli nie będziesz mieścić się w limitach wagi i rozmiaru bagażu. Przeczytaj uważnie warunki lotów linii lotniczej, w przeciwnym razie może się okazać, że będziesz musiał zapłacić grzywnę lub zamiast tego nosić zawartość walizki.

A jeśli martwisz się, że mogłeś trochę przesadzić z pakowaniem, zainwestuj w wagę bagażową, aby sprawdzić, czy bezpiecznie mieścisz się w ramach ograniczeń. Są darem niebios, zaufaj nam.

 

Podróżuj autokarem lub pociągiem zamiast samolotem

Jeśli nie przeszkadza Wam dłuższa podróż i nie jedziecie za daleko, zdecydowanie warto sprawdzić pociągi i tanie autokary zamiast lecieć za granicę.

Szczególnie jeśli wybierasz się na wycieczkę do Francji lub Belgii, sprawdź oferty na tunelu pod kanałem La Manche i przeprawach promowych – nigdy nie wiesz, kiedy możesz skorzystać z okazji.

I rzeczywiście możesz sprawić, że podróżowanie stanie się częścią wakacji i udać się z interrail do całej Europy. Mamy przewodnik, który pomoże Ci przejść na interrail przy ograniczonym budżecie.