Top 10 miejsc, które trzeba zobaczyć w Europie

Europa jest miejscem, które daje Ci wiele piękna. Więc tutaj daję ci listę 10 najlepszych miejsc, które musisz zobaczyć w Europie. Są to miejsca, które dadzą Ci wspaniałe doświadczenie.

1. Wiedeń

Stolica Austrii jest miastem, które ma wiele historycznych miejsc i możesz cieszyć się wieloma rzeczami tutaj. Jeśli planujesz odwiedzić Wiedeń, to powinieneś odwiedzić Pałac Schonbrunn. Będziesz zachwycony pięknem tego pałacu. Został on zbudowany w XVII wieku i obecnie jest muzeum.

Następnie, możesz odwiedzić Prater i Katedrę św. Ponadto, można podziwiać Wiener Riesenrad (Wiedeńskie Koło Olbrzyma), które jest jednym z najstarszych diabelskich młynów na świecie.

2. Rzym

Rzym jest najbardziej popularnym miastem we Włoszech. Piękno tego miasta jest niesamowite i jest pełne zabytków. Możesz odwiedzić Muzea Watykańskie i Bazylikę Świętego Piotra. Można również odwiedzić Piazza Navona, Fontannę di Trevi, Schody Hiszpańskie i inne.

3. Budapeszt

To węgierskie miasto położone jest w pobliżu rzeki Dunaj. Jest to najczęściej odwiedzane miasto w kraju, a także słynie z łaźni termalnych. Tak więc, jeśli odwiedzasz Budapeszt to musisz odwiedzić Łaźnie Széchenyi. Jest to niesamowite miejsce i ma największy na świecie kryty basen.

4. Paryż

To francuskie miasto jest najczęściej odwiedzanym miastem na świecie. Możesz odwiedzić wiele muzeów w Paryżu, takich jak Muzeum Louvre, Musee d’Orsay i inne. Jeśli chcesz miło spędzić czas to możesz odwiedzić Montmartre, Wieżę Eiffla, Pola Elizejskie i inne.

5. Florencja

To włoskie miasto jest również znane jako “Citta della Délle”. To miasto jest pełne zabytków i pięknych budynków. Najważniejszą rzeczą, którą powinieneś odwiedzić we Florencji jest Galeria Uffizi. W tej galerii znajdują się najpiękniejsze obrazy świata.

6. Barcelona

Barcelona to jedno z najlepszych europejskich miast. Jest pełna pięknych plaż, starych kościołów i innych ciekawych miejsc. Możesz cieszyć się miastem w nocy z oszałamiającymi światłami.

7. Lizbona

Lizbona jest stolicą Portugalii. W kraju tym znajduje się wiele pięknych plaż. Możesz cieszyć się surfingiem na Oceanie Atlantyckim. Możesz podziwiać zachód słońca na górze Estrela lub w rzece Tag.

8. Amsterdam

Amsterdam jest drugim co do wielkości miastem w Holandii. Słynie z kanałów. Najbardziej znane miejsca w tym mieście to Dom Anny Frank, Rijksmuseum i Dom Rembrandta.

9. Monachium

Monachium jest stolicą Bawarii. W tym mieście znajduje się wiele słynnych zamków, takich jak Pałac Nymphenburg i Frauenkirche. Jest to dobre miejsce, aby cieszyć się muzyką i sztuką.

10. Wenecja