Turystyka zimą – destynacja, której trzeba spróbować

Zima to sezon radości i szczęścia. Są kraje, w których temperatura jest bardzo niska, ale mają specjalne miejsca, które sprawią, że twoje serce będzie ciepłe. Przedstawiliśmy kilka najlepszych miejsc, które warto odwiedzić w zimie.

Ladakh

Nie ma takiego miejsca jak Ladakh. Jest to najbardziej popularny zimowy cel podróży dla turystów. Ladakh jest znany jako “Land of High Passes” ze względu na swoją wyjątkową geografię. Znajduje się na granicy Tybetu i Indii. Najwyższym punktem Ladakh jest przełęcz Chang La, która znajduje się na wysokości 5.788 metrów. Przełęcze w tym regionie znajdują się na bardzo dużych wysokościach i jest tam bardzo zimno.

Mt. Kailash

Szczyt Mt. Kailash znajduje się w regionie Tybetu. Uważa się, że obszar ten ma moc błogosławienia wyznawców. To miejsce jest również znane jako święta góra. Miejscowi nazywają ją siedzibą Pana Sziwy. Jest to najwyższy szczyt na subkontynencie indyjskim. Szczyt znajduje się na wysokości 5 751 metrów.

Kargil

Stolicą Dżammu i Kaszmiru jest Kargil. Jest to również największe miasto Dżammu i Kaszmiru. Zimy są tu bardzo mroźne, ale opady śniegu nie są tak obfite. W tym regionie znajdują się liczne hotele i restauracje. Możesz cieszyć się opadami śniegu, jazdą na nartach i snowboardzie.

Manali

Manali znajduje się w stanie Himachal Pradesh. To miejsce słynie z chłodnego klimatu i bujnych, zielonych wzgórz. Jest to najpopularniejsza stacja górska w Indiach. Zimy w Manali są bardzo przyjemne, a zachody słońca są niesamowite. Możesz cieszyć się widokami Himalajów tutaj.

Wnioski:

Są to jedne z najlepszych miejsc do odwiedzenia w zimnej porze roku. Mam nadzieję, że będziesz w stanie wybrać odpowiednie miejsce dla siebie.