Zamek Bran w Drogu Vidi, Chorwacja

Mówi się, że zamek Bran został zbudowany około 1450 roku i był rezydencją słynnej chorwackiej rodziny szlacheckiej Bran. Nazwa zamku pochodzi ze starożytnego języka słowiańskiego i oznacza “warowne miejsce”. Znajduje się on w samym sercu miasta Drogu Vidi w Chorwacji.

Zamek Bran jest połączeniem gotyckich i renesansowych stylów architektonicznych. Posiada trzy skrzydła i jedną wieżę, a główne wejście znajduje się przez portyk. Posiada w sumie 6 sal, a najbardziej imponujące z nich to “Sala Mikliana” i “Wieża Bran”.

Wewnątrz zamku Bran znajduje się również wiele zabytków kultury, takich jak kaplica św. Barbary oraz Bran Tower, która jest główną wieżą zamku. Ma ona cztery piętra i została zbudowana w XV wieku. Jest to najwyższa budowla w mieście Drogu Vidi w Chorwacji.

Zamek Bran jest otwarty dla zwiedzających w weekendy, a godziny otwarcia to od 9:00 do 17:00. Zwiedzający mogą zobaczyć wnętrza zamku i przyjrzeć się wystawom. Jest to doskonała atrakcja turystyczna dla wszystkich turystów odwiedzających Chorwację.

Wnioski:

Jeśli planujesz wakacje w Chorwacji, to ten zamek jest dla Ciebie obowiązkowym miejscem do odwiedzenia. Da Ci on pełny obraz bogatej historii Chorwatów i ich kultury.